Dişçi Tezgahları – Sağlığa Dost Üretimler

Dişçi tezgahları, kişisel sağlık için gerekli olan dişçilerin mekanlarında bulundurdukları tezgah modelidir. Doktorlar dişçi tezgahları için seçim yaparken özellikle belirli konularda dikkatli davranmalıdırlar. Yanlış yapılan tercihler dişçi tezgahlarının hem mekana hem de sağlığa zarar vermesine neden olabilir.

Dişçilerin tezgahları için özellikle hijyeni ön planda tuttukları düşünülürse üretimde kolay temizlik ve leke tutmama özelliklerini taşıyan tezgahların tercih edildiği söylenebilir.

Dişçi Tezgahı Nasıl Olmalıdır?

Dişçilerin tezgah seçerken hijyene önem verdiklerini belirtmiştik. Bunun dışında dişçi tezgahları için üreticilerin dikkat etmesi gerekenler:

 • Hijyendısci-tezgahları

Anti-bakteriyel yapıya sahip olmalı ve mikrop ve küflerin oluşumunu engellemelidir. Dişçi tezgahı olarak üretilen ürünlerde çevreye ve sağlığa zarar vermeyen malzemeler kullanılmalıdır.

 • Kolay Temizlenme

Dişçi tezgahları için doktorların aradığı en önemli özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmalarıdır. Zamandan tasarruf etmeyi sağlayan bu tarz üretimler doktorların tercihi olmaktadır.

 • Çizilme ve Leke Emme

Darbelere karşı çizilmeyen, gözeneksiz yüzey yapısıyla lekeleri tutmama direncine sahip dayanıklı dişçi tezgahları daha çok tercih edilmektedir. Çizilmeme özelliğine sahip tezgahların uzun süre kullanıldığı düşünüldüğünde bu özellik masraflardan da korunmayı sağlayacaktır.

 • Işık Geçirme

Işık geçiren tezgahlar mekanlara ferahlık sağladığı için dişçi tezgahı kullanımında da doktorlar ışık geçirme özelliği arayabilirler. Bu nedenle üretilen dişçi tezgahlarının geçirgen yapılı olması gerekir.

 • Güvenlik

Dişçi tezgahları ayrıca güvenli kullanıma sahip olmalıdır. Hem doktora hem de hastalara karşı herhangi bir kullanım tehlikesi yaratmamalıdır.

 • Dayanıklı

Dişçi tezgahları doktorların uzun yıllar kullanmayı planladığı poliklinik eşyalarından olacağı için dayanıklı olması gerekir. Bunun için darbelere karşı dirençli olmaları önemlidir. Ayrıca kalıcı malzemeden üretilmelidir.

 • Garanti

Dişçi tezgahı satın alınırken elbette garantili ürün almak istenecektir. Bu nedenle tasarım ya da satış firmaları dişçi tezgahlarında da garanti sunmalıdırlar. Uzun süreli garantiler tercih edilmeyi artırır.

Dişçi Tezgahı Modelleri ve Özellikleri

Dişçi tezgahı modelleri genel olarak mekanın büyüklüğüne, tezgahın kullanılacağı alana, talep edilen özel isteklere göre değişir. Dişçi tezgahı özellikleri de tercih edilecek malzemeye göre değişir.

Akrilik ve Corian dişçi tezgahları hijyen, ışık geçirme, kolay temizlenme, 54 farklı renk seçeneği ile kullanıcılarına daha geniş imkanlar sunar. Ayrıca dişçi tezgahı modelleri istenen özelliklere göre kurum ve kişiye göre tasarlanabilir.

Dişçi Tezgahı Fiyatları

Dişçi tezgahı fiyatları;

 • Özel tasarım olup olmamasına,
 • Kurum ya da kişi taleplerine,
 • Mekan büyüklüğüne,disci-hastane
 • Dişçi tezgahı için istenen kullanım özelliklerine,
 • Özel taleplere göre değişir.

Dişçi tezgahı modelleri için aklınızdaki fikirleri tasarımcılarla paylaşırsanız daha rahat bir fiyatlandırma süreci geçirebilirsiniz.

Dişçi tezgahı fiyatları ve tasarımı ile ilgili bilgi almak için Fourel danışmanlarından da teklif alabilirsiniz.